POKYNY  Čertova Blýskava (3. ročník Čertovin)

 

Kde:   Malé Přílepy u Berouna, Fořtovna

 

Kdy:   Neděle  7. prosince 2014

 

Jak:

 

Při PREZENTACI (od 11.00) obdržíte proti zaplacení vkladu Kč 30 papírovou průkazku s kódy kontrol a jejich bodovými hodnotami.

Popisy kontrol budou zvlášť, abyste si je mohli dát tak, jak jste zvyklí.

Hromadný START (12:00) bude u Fořtovny! Na mapový start je to odtud zhruba 1 km, po fáborkách.

 

DOHLÁŠKY na místě budou možné pouze až po startu řádně přihlášených a bez záruky obdržení barevné mapy. Start dohlášených proběhne ve 12:15.

 

Na MAPOVÉM STARTU obdržíte mapu se zákresem 20 kontrol. Snadnější kontroly jsou označeny písmenovým kódem, obtížnější číselným.

 

Vaším úkolem bude navštívit tyto kontroly v libovolném pořadí a v časovém limitu 120 minut a za jejich návštěvu sbírat body. Před startem budou k dispozici zvětšené černobílé mapy, takže si budete moci trať již předem částečně promyslet… Celá trať má při optimálním postupu asi 16 km a 500 m převýšení.

 

Střed kroužku na mapě určuje přesně místo, kde je kontrola umístěna v terénu. Kontrolu tvoří kleště s kódem kontroly a červenobílý textilní fáborek. Návštěvu kontroly prokážete oražením kleští do příslušného políčka průkazky, kód (číslo či písmeno) v políčku na průkazce musí při tom odpovídat kódu na mapě i na kleštích, čili půjdete-li jako první na kontrolu 12, ražte jí do políčka č. 12 atd!

 

Pozor! Mapový start je zároveň poslední a povinnou kontrolou X, z této kontroly vede povinný sběrný úsek stejnou fáborkovanou cestou do Fořtovny. Kleště budou na tuto kontrolu umístěny až po vydání map. Je zakázano použít do cíle jinou než tuto značenou cestu (všude kolem jsou totiž ohrady s koníčky)

CÍL: stejný jako start (tedy Fořtovna). Zde vám zapíšeme do průkazky Váš cílový čas. Pozor! Cílový čas je měřen v okamžiku předání samotné průkazky pořadateli (tedy bez ruky či jiné součásti těla)! Za překročení časového limitu je stanovena PENALIZACE v hodnotě minus 1 bod za každou započatou minutu přes limit.

 

VÝSLEDNÉ pořadí je určeno součtem bodů, v případě rovnosti pak rozhoduje nižší dosažený čas.

 

Informace o MAPĚ:

Podkladem je originál Blýskava 1974, autoři této části jsou J.Borůvka a R. Král, barevná kopie je v měřítku 1 : 15 000.  Mapa je v původním stavu a bude v mapníku. Dokreslili jsme 3 cesty a jednu lávku, která se může hodit. Vše ostatní berte s rezervou 40 let. Spoléhejte se (kromě sebe) na směr, vrstevnice a cesty. Nespoléhejte se naopak na oplocenky, posedy, paseky a jiné obvyklé lesní artefakty.

 

OSTATNÍ:

Do budovy Fořtovny nesmíme vstupovat v žádných botách a musíme tam zachovávat čistotu, je to nová budova, tak at si neuděláme ostudu. Občerstvení (pití a párky) máme přislíbené od místního Svazu Dobrovolných Hasičů, který byl tak laskav, a nabídl nám k využití budovu Fořtovny pro prezentaci a převlékání. Děkujeme.

 

Parkování: v blízkosti budovy na návsi, případně ve vedlejších uličkách. Určitě ne na hlavní. Asi to nebudeme nijak organizovat, loni a předloni se to povedlo bez problémů.

 

A jako vždy na PZL: tohoto měřeného tréninku se každý účastní na vlastní nebezpečí, což bere podáním přihlášky na vědomí.
Přesto pro případ zbloudění bude na legitimaci uvedeno pořadatelské číslo. V této souvislosti prosíme ty, kteří hodlají trénink pojmout jako delší procházku a nechtějí se nechat rušit časovým limitem, aby nám to pokud možno před startem nebo později telefonicky oznámili.

 

A ještě jedno upozornění – v lese a na loukách je nádherně :-)